У липні готується запуск контейнерного поїзда з Одеси до Кишинева, — Євген Кравцов

//У липні готується запуск контейнерного поїзда з Одеси до Кишинева, — Євген Кравцов

У липні готується запуск контейнерного поїзда з Одеси до Кишинева, — Євген Кравцов

Уже влітку цього року, орієнтовно на початку липня, АТ «Укрзалізниця» та ДП «Залізниця Молдови» планують розпочати курсування контейнерного поїзда між Україною та Молдовою. Відповідний меморандум 28 травня в Одесі підписали керівники АТ «Укрзалізниця» та ДП «Залізниця Молдови».
Під час наради було обговорено тарифні умови перевезення контейнерів у складі контейнерного поїзда, який курсуватиме за маршрутом Одеса-Порт – Кучурган/Новосавицька – Кишинів та зворотно. Йшлося й про інші організаційні та технологічні умови маршруту. «Останнім часом Укрзалізниця активно розвиває міжнародні контейнерні перевезення, і ми зацікавлені в започаткуванні такого маршруту до Молдови. Зі свого боку ми вже розробили графік руху цього контейнерного поїзда територією України. Відповідно до нього відстань від станції Одеса-Порт до станції Кучурган поїзд долатиме за 10 годин, враховуючи час на технічні операції на станції Кучурган. Проте такі терміни не влаштовують наших клієнтів», — повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.
Він також додав, що цей час планується скоротити за рахунок оптимізації технології роботи пунктів пропуску спільно з залізничниками Молдови. За домовленістю сторін, до липня цього року молдовські залізничники мають вирішити питання прискорення технічної обробки поїзда на станції Кишинів, наявності контейнерного майданчику і механізмів для навантаження та розвантаження контейнерів, а також доставки контейнерів «до дверей» отримувача.
Нагадаємо, що питання організації контейнерного поїзда за маршрутом Одеса-Порт – Кишинів було ініційоване ДП «Залізниця Молдови» в 2017 році. Наразі перевезення контейнерів зі станції Одеса – Порт в Кишинів здійснюються автомобільним транспортом. Так, у 2018 році з Одеського морського порту автотранспортом було вивезено 6,8 тис. контейнерів призначенням в Кишинів. Це досить суттєвий обсяг, за який варто позмагатися з автоперевізниками.

By | 2019-06-04T15:54:27+00:00 Июнь 4th, 2019|Без рубрики|