Укрзалізниця вдосконалює методику визначення очікуваної вартості закупівель через Prozorro, – Андрій Рязанцев

//Укрзалізниця вдосконалює методику визначення очікуваної вартості закупівель через Prozorro, – Андрій Рязанцев

Укрзалізниця вдосконалює методику визначення очікуваної вартості закупівель через Prozorro, – Андрій Рязанцев

Укрзалізниця запровадить нову методику формування очікуваної вартості товарів, робіт і послуг під час закупівель у системі Prozorro. Про це повідомив директор з економіки і фінансів АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев під час спільної прес-конференції з активістами ГО «Залізниця без корупції». Укрзалізниця провела консультації з НАБУ та Мінекономрозвитку щодо об’єктивності та ефективності нового підходу. За словами Андрія Рязанцева, методика апробовуватиметься у двох пілотних проектах на регіональних філіях. «Для визначення ринкової ціни ми збиратимемо дані з різних електронних майданчиків постачальників, дистриб’юторських мереж, у тому числі в регіонах, де вказана ціна на той чи інший товар, що становить інтерес для Укрзалізниці. Потім на основі цих даних централізовано спеціальний підрозділ товариства визначатиме ринкову вартість на поточну дату. На цю дату вона буде однаковою для всіх підрозділів компанії, що закуповують певні види продукції. На рівні тендерних комітетів застосовуватимуться різні коефіцієнти, як, наприклад, вартість коштів у часі, коефіцієнт сезонності й таке інше. За допомогою сукупності коефіцієнтів визначатиметься очікувана вартість предмета закупівлі. Важливим є те, що сукупність усіх коефіцієнтів не повинна перевищувати 5% від вартості на поточну дату», – пояснив Андрій Рязанцев. За його словами, такий підхід дозволить більш якісно збирати інформацію, із ширшого кола джерел, формувати ціну більш об’єктивно та мінімізувати зловживання.

Крім того, Укрзалізниця застосовуватиме рамкові угоди для зміцнення контактів з національними виробниками продукції, а також реалізує процедуру корпоративної сертифікації постачання та управління поставками в АТ «Укрзалізниця» за методологією CIPS.

«Розуміння свого контрагента, ринкові ціни та процедура за стандартом CIPS призведуть до структурних змін у закупівлях. Тільки системний підхід зможе побороти негативні явища та запобігти зловживанням», – підкреслив Андрій Рязанцев.

By | 2019-03-07T15:14:44+00:00 Март 7th, 2019|Без рубрики|