Вантажовідправники щороку переплачують від 10 до 15 млн євро, транспортуючи вантажі з Китаю в обхід України, — Євген Кравцов

//Вантажовідправники щороку переплачують від 10 до 15 млн євро, транспортуючи вантажі з Китаю в обхід України, — Євген Кравцов

Вантажовідправники щороку переплачують від 10 до 15 млн євро, транспортуючи вантажі з Китаю в обхід України, — Євген Кравцов

Вантажовідправники щороку переплачують від 10 до 15 млн євро, транспортуючи вантажі з Китаю в обхід України. Шовковий шлях з Китаю до Європи через Україну може бути дешевшим, швидшим і зручнішим для всіх учасників цього проекту. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов 17 травня під час логістичної конференції CSCMP EUROPEAN CONFERENCE 2019 у м. Варшава (Польща).
Євген Кравцов зазначив, що Україна має значний резерв збільшення обсягів таких перевезень у товарообміні між Китаєм та Європою. У той же час, за словами керівника Укрзалізниці, перевезення сухопутним маршрутом з Китаю наштовхуються на штучно створені перепони, які мають політичне забарвлення: санкційні заборони на транспортування окремих видів товарів, спроба монополізації ринку перевезень вантажів у сполученні Китай – Європа окремим компаніями і терміналами, безпідставні відмови в узгодженні перевезень контейнерних поїздів. Тож для країни є важливим і перспективним залучення вантажопотоку з Китаю, країни Середньої Азії і Європи альтернативними маршрутами.
«Наша компанія готова запропонувати кілька маршрутів транспортування товарів з Китаю в Європу і зворотно, через територію України. Ми маємо можливість бути частиною сухопутного маршруту, морського маршруту і Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту», — повідомив Євген Кравцов.
Зокрема, він зауважив, гарною платформою для здійснення таких проектів є Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут (ТМТМ), в якому вже синхронізовані потужності учасників перевезень, технологічні і цінові параметри. Транспортування вантажів цим коридором поки що більш витратне ніж суходолом, а сам маршрут логістично більш складний, проте він має свої переваги, серед яких – відсутність санкційних обмежень і більш сприятливий політичний клімат. Окрім цього, цей маршрут відкриває додаткові можливості для збільшення вантажопотоку у сполученні Азія – Європа.
У рамках цього проекту Укрзалізницею встановлені конкурентні тарифні умови на перевезення вантажів по маршруту, розроблені графіки руху поїздів по території України з середньою швидкістю 650 км на добу (менш ніж 40 годин в дорозі на території України), передбачені нитки графіка руху до всіх західних прикордонних переходів України: з Польщею, Словаччиною, Угорщиною і Румунією.
За словами Євгена Кравцова, Укрзалізниця виконує всі свої зобов’язання за договорами з організації перевезення вантажів, забезпечення їх охорони та повністю гарантує їх безпечний пропуск по території України. «Активна робота всіх учасників коридору свідчить про перспективність проекту. Хочу запевнити, що Укрзалізниця докладе всіх зусиль для виконання своїх зобов’язань перед партнерами і готова запропонувати свій потенціал для подальшого розвитку ТМТМ. Міжнародні коридори і інші транспортні маршрути відкриті для перевезень вантажів по території України. Нашою метою є організація сервісу, який забезпечить привабливість транспортних потужностей української залізниці для ключових товаровиробників», — повідомив керівник Укрзалізниці.

By | 2019-06-04T16:05:34+00:00 Июнь 4th, 2019|Без рубрики|